Informacje

Kilka powodów dla których warto odwiedzić strzelnicę.
Jakie korzyści niesie ze sobą uprawianie strzelectwa?
Sprawdź kilka przykładów i sam się przekonaj, że strzelanie to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały trening.

Cudowna zabawa

Strzelectwo może być naprawdę świetną zabawą. Wie o tym, każdy, kto chociaż raz próbował strzelać z broni palnej. Przechodząc podstawowe szkolenie na początku naszej przygody ze strzelectwem, wiemy potem, jak posługiwać się bronią i możemy zdobywać kolejne stopnie umiejętności. Przez chwilę możemy poczuć się, jak bohaterowie filmów sensacyjnych, żołnierze na froncie czy policjanci w akcji.


Poprawa kondycji fizycznej

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego ze strzelectwo jest sportem, jak każdy inny. Wpływa zatem dobrze na naszą kondycję fizyczną. Utrzymanie pistoletu we właściwej pozycji i precyzyjne wycelowanie wymaga sporego wysiłku. Obliczono, że godzina na strzelnicy pomaga pozbyć się od 100 do 200 kalorii.


Spora dawka adrenaliny

Huk wystrzałów, radość z dobrze oddanego strzału i trafienia do celu to wszystko zapewnia nam sporą ilość adrenaliny. Samo obcowanie z bronią palną sprawia, że odczuwamy swego rodzaju podekscytowanie.


Możesz iść z rodziną

Strzelnica to świetne miejsce do spędzenia wolnego czasu wraz z rodziną. Możesz zabrać swoje dzieci, żonę, rodziców czy rodzeństwo i urządzić strzeleckie zawody. Taki wypad z pewnością wzmocni wasze więzi. Zapewni również temat do rozmów na cały wieczór.


Możesz iść sam

Strzelectwo jest sportem, który można uprawiać też samemu. Możesz w „ciszy” ;-)) i spokoju doskonalić swoje umiejętności. Możesz też przygotować się do egzaminu i do zdobycia pozwolenia na broń. Samotne wyjścia na strzelnicę mogą być świetną odskocznią od spraw codziennych.


Możesz iść z przyjaciółmi

Największą frajdę zawsze przynosi zdrowa rywalizacja. Zabierz przyjaciół na strzelnicę i urządźcie sobie zawody. Kto najszybciej zdobędzie wymaganą liczbę punktów na tarczy? Kto ma najszybszy czas reakcji? Kto najlepszą celność? Możecie spędzić czas na świetnej zabawie w gronie przyjaciół.


Trening odpowiedzialności

Podczas wizyt na strzelnicy trenujemy nie tylko umiejętności strzeleckie. Równie ważny jest trening odpowiedzialności. Dowiadujemy się, jak ważne jest odpowiedzialne posługiwanie się bronią. Instruktorzy wychwytują nieprawidłowe zachowanie i natychmiast je korygują. Posługując się bronią stajemy się odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale również cudze zdrowie i życie.